فرآیند تولید، فرآوری و بسته‌بندی گیاهان دارویی اصلاح می‌شود

ایسنا: وزیر جهاد کشاورزی گفت: در ایران 2000 گونه گیاهان دارویی وجود دارد که 123 گونه آن منحصر به فرد است و وزارت جهاد کشاورزی به دنبال ایجاد اشتغالزایی، نوآوری و ارزش افزوده مناسب در فرآیند تولید، فرآوری و بسته‌بندی گیاهان دارویی است تا این فرآیند اصلاح شود.

محمود حجتی در مراسم افتتاحیه دومین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی با فرآورده‌های طبیعی و طب سنتی ایران در مصلای تهران اظهار کرد: مشکلی که در گذشته برای تولید گیاهان دارویی وجود داشت این بود که به دلیل نبود تقاضای مناسب، بودجه برای این محصولات وجود نداشت و آثار و ارزش واقعی این گیاهان شناخته نشده بود.

 وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد: باید با کمک تولید‌کنندگان و همه فعالان عرصه گیاهان دارویی، نظام‌های بهره‌برداری در این حوزه در عرصه‌های مرتعی و زراعی تعریف شود که در وزارت جهاد کشاورزی نیز به دنبال راهکارهایی برای تعریف این نظام‌های بهره‌برداری هستیم تا بتوانیم از طریق نظام‌های بهره‌برداری بلند‌مدت، اشتغالزایی، نوآوری و ارزش افزوده مناسبی در فرآیند تولید، فرآوری و بسته‌بندی گیاهان دارویی ایجاد کنیم.

 حجتی گفت: در وزارت جهاد کشاورزی سازوکار جدیدی برای تولید مواد خام مورد نیاز در حوزه گیاهان دارویی را در حوزه معاونت باغبانی، سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور و موسسه تحقیقات جنگل‌ها و مراتع تعریف شده است.

به گزارش ایسنا، محمود حجتی در ابتدای شرکت در این جشنواره به همراه اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهور و سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رییس جمهور از دومین نمایشگاه ملی گیاهان دارویی، فرآورده‌های طبیعی و طب سنتی ایران بازدید کرد.