ايرنا: رییس سازمان دامپزشكی كشور گفت: هم اكنون 600 واحد بسته بندی گوشت قرمز، مرغ و ماهی در كشور فعال هستند و این سازمان آمادگی صدور پروانه برای واحدهای بسته بندی جدید در هر نقطه از كشور را دارد.

‘سید محسن دستور’ افزود: درزمان حاضر مرغ (ران، سینه، بال، دل و جگر) به صورت بسته بندی در فروشگاه های بزرگ زنجیره ای و مغازه عرضه می شود.وی عنوان كرد : برخی واحدهای فعال بسته بندی از 50 درصد ظرفیت تولید خود استفاده می كنند .این مقام مسئول تصریح كرد : با درخواست های ارایه شده از سوی استان ها برای احداث و صدور مجوز پروانه بسته بندی موافقت می شود .

دستور تصریح كرد : قطعه بندی مرغ به شكل باز در برخی مغازه ها و خرده فروشی ها صورت می گیرد اما قطعه بندی توسط مغازه دار برای ما مطلوب نیست و باید به سمت توسعه سیستم بسته بندی مكانیزه حركت كنیم.وی ادامه داد: در بسته بندی و قطعه بندی مرغ این اقدام به صورت مرحله ای انجام شده و در مرحله نهایی باید تمامی قطعه بندی های سنتی و دستی جمع آوری شود تا مرغ و گوشت در واحدهای بسته بندی صنعتی تهیه و به بازار عرضه شود.

دستور تاكید كرد: هم اكنون مرغ بسته بندی و قطعه بندی شده در سراسر كشور عرضه می شود و سازمان دامپزشكی بر نحوه عملكرد قطعه بندی مرغ در تمامی مراكز عرضه از جمله فروشگاه های زنجیره ای و خرده فروشی ها نظارت مستمر دارد.