ایرنا: کارشناس نظارت بر فرآورده خام دامی شبکه دامپزشکی شهرستان یزد گفت: ۱۲ واحد بسته‌بندی فرآورده خام دامی در این شهرستان وجود دارد.

منصور منصوری افزود: هفت واحد در بسته‌بندی مرغ و دو واحد گوشت قرمز و سه واحد ماهی فعالیت دارند که این امر با نظارت مناسب و دقیق دامپزشکی، سلامت مردم شهرستان را تامین می‌نماید.

وی اظهارکرد: طی بازرسی‌های انجام شده از تمامی واحدهای بسته‌بندی موجود در سطح شهرستان دوهزار و ۳۲۵ کیلوگرم بال و باز و منجمد، ۴۸۶ کیلوگرم بلدرچین فله، ۱۶۶ کیلوگرم بازوی منجمد پس از نمونه‌گیری و ارسال به آزمایشگاه اداره کل دامپزشکی در محل ضبط و پس از طی مراحل قانونی، معدوم گردید.

منصوری از مردم خواست هنگام خرید محصولات بسته‌بندی، تازه یا منجمد بودن آن را مدنظر قرار دهند زیرا محصولات تازه با ماندگاری ۴۸ ساعت ماندگاری کمتری نسبت به محصولات منجمد با ماندگاری چهار ماه الی یک سال را داشته و از خرید محصولات با برچسب تازه که بوسیله فروشندگان، منجمد گردیده است خوداری نمایند.

کارشناس نظارت بر فرآورده خام دامی شبکه دامپزشکی شهرستان یزد گفت: لیبل درج شده بر روی بسته‌بندی‌ها باید دارای شماره پروانه بهره‌برداری دامپزشکی باشد و از خرید هرگونه محصولات فله شامل مرغ کامل، ران، سینه، بال وگردن، بلدرچین، آلایشات مرغی وسایر محصولات فله خوداری نمایند.