هنر بسته بندی: Bosch Packaging Technology دو نوع ماشین بازرسی دارویی جدید را عرضه کرده است. KHS 1 یک سیستم نشت یاب برای صحت درب ظرف است که Bosch با همکاری Lighthouse Instruments ساخته است و برای تست آمپول‌ها، شیشه‌ها، بطری‌ها، کارتریج‌ها و سرنگ‌ها به کار می‌رود و از (Laser Headspace Analysis (HAS استفاده می‌کند.

 

نشت‌یاب‌های جدید, ماشین بازرسی دارویی, نشت یاب, درب ظرف, شیشه‌, بطری‌, کارتریج‌, سرنگ‌, درب شیشه‌, گاز خنثی, ظروف ایستاده,

 نشت‌یاب‌های جدید, ماشین بازرسی دارویی, نشت یاب, درب ظرف, شیشه‌, بطری‌, کارتریج‌, سرنگ‌, درب شیشه‌, گاز خنثی, ظروف ایستاده,

روشی که در آن میزان جذب نور عبور کرده از فضای درب اندازه‌گیری می‌شود. AIM 3 که عضو جدیدی از محصولات سری AIMاست هم امکان انجام بازرسی چشمی و هم امکان تشخیص میزان بالای نشتی (HVLD) در آمپول‌ها و شیشه‌ها را به وجود می‌آورد. در این سیستم به وسیله مقاومت الکتریکی ظروف از طریق محلول‌های رسانا، نشت یابی صورت می‌گیرد.

KHS 1 یک سیستم تشخیص نهایی نشتی جدید از کمپانی Bosch است که برای تست بی‌عیب بسته شدن درب شیشه‌ها با استفاده از آنالیز laser headspace به کار می‌رود. این سیستم نور جذب شده‌ای را که از headspace عبور کرده است با طیف بینی لیزری اندازه‌گیری می‌کند. HAS برای محصولات منجمد، داروهایی که با وکیوم پر یا با گاز خنثی ضد عفونی می‌شوند به کار می‌رود. KHS 1 جدید، ظروف ایستاده و غیرایستاده با خروجی 600 عدد در هر دقیقه را بازرسی می‌کند و می‌تواند HAS را با اندازه‌گیری مادون قرمز (NIR) و کدزنی ظرف ترکیب کند.

 Eisai Machinery(در واقع Bosch Inspection Technology کنونی) نخستین مدل سری AIM را چهل سال قبل تولید کرد. در سال 1985، سری موفق KLD با استفاده از تکنولوژی HVLD معرفی شد که نشتی‌ها را با اندازه‌گیری مقاومت الکتریکی محفظه‌ها با استفاده از محلول‌های رسانا، شناسایی می‌کرد. Bosch اکنون AIM 3 را عرضه کرده است که هم توانایی بازرسی بصری AIM را دارد و هم تشخیص نشتی با ولتاژ بالای KLD را. این محصول، آمپول‌ها و شیشه‌های حاوی محلول و سوسپانسیون‌ها را با خروجی 400 عدد در هر دقیقه بازرسی می‌کند. Mahmoud Hamda می‌گوید: «هدف ما ارایه راه‌حل اقتصادی با سرعت متوسط و استانداردهای بالای کیفی Bosch به تولید‌کنندگان و سازندگان دارو در سراسر دنیا است».

اطلاعات بیشتر در www.boschpackaging.com