هنر بسته بندی: مهمترین مشکلات واحدهای تولیدی صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی استان بوشهر، کمبود سرمایه در گردش و بالا بودن هزینه های تولید است.

مدیر صنایع کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر ضمن بیان این مطلب به خبرنگار ماهنامه هنر بسته بندی گفت: در نه ماهه سال جاری تعداد 15 واحد صنایع تبدیلی وتکمیلی کشاورزی  در استان بوشهر به بهره برداری رسید.

عبدالرسول بهنام راد افزود: تعداد واحدهای مذکور با پیگیری های جدی این مدیریت و تلاش صاحبان صنایع در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 67 درصد رشد داشته است. وی عنوان کرد: میزان سرمایه گذاری انجام شده در این واحدها 203 میلیون و 843 هزار ریال بود.

وی به اشتغال ایجاد شده در این واحدها اشاره و اظهار کرد: میزان اشتغال زایی این واحدها 275 نفر بود که این تعداد نسبت به مدت مشابه سال گذشته 50  درصد رشد داشته و ظرفیت ایجاد شده اسمی این واحدها نیز 26 هزار و360 تن است.

بهنام راد ادامه داد: این واحدها در گروه های باغی، زراعی، دام، طیور و شیلات قرار دارند که این تعداد واحدهای به بهره برداری رسیده در نه ماهه امسال، طی چند سال گذشته بی سابقه بوده است. وی گفت:  تاکنون 125 واحد تولیدی صنایع تبدیلی وتکمیلی کشاورزی با اشتغال  3هزارو 940 نفر و سرمایه گذاری 897 میلیون 637 هزار ریال به بهره برداری رسیده که ظرفیت اسمی این واحدها 264 هزار و 230 تن برآورد شد.