هنر بسته بندی: با حمایت از تولیدات داخلی و تولید انواع و اقسام محصولات جدید به ویژه کالاهای فنی و الکترونیکی قادر خواهیم بود نه تنها نیازهای داخلی متقاضیان را برآورده کنیم بلکه صادرات نیز داشته باشیم. اما متاسفانه چندین سال است که تولید کنندگان ما با مشکل رکود اقتصادی شدید مواجه شده‌اند به طوری که برای ادامه کار بلاتکلیف و تا حدودی دلسرد شده‌اند.

بسته بندی, هنر, بخار الکترونیک, ماشین الات بسته بندی, سیستم های کنترل حرارت و برودت, چشم الکترونیک, شیر الات گیوتین,

شرکت مهندسی بخار الکترونیک توانسته با تولیدات به‌روز نقش مهمی را در خودکفایی اقتصادی بر عهده بگیرد ولی همچنان مانند تمامی تولید کنندگان چشم انتظار بهبود شرایط اقتصادی و فضای کسب و کار هستند. برای اطلاع بیشتر ازچگونگی روند فعالیت این شرکت گفت و گویی را با آقای دکتر محسن عبداللهی انجام داده ایم که در ادامه می خوانید:

ارزيابي شما از فعاليت شركت در حال حاضر چیست؟

با وجود تمامی مشکلات موجود مانند عدم ثبات در قیمت دلار و مواد اولیه و واردات بی‌رویه، شرکت ما تلاش کرده فعالیت‌های خود را حفظ و گسترش دهد و بخش هایی را به کادر فنی خود اضافه کند.

 در شرایط فعلی، ميزان توليد شركت نسبت به گذشته چگونه است؟

با افزایش اعتماد بیشتر جامعه ایرانی به تولیدات ملی رو به رو شده‌ایم ولی همچنان انتظارات برآورده نشده است. امید است با حفظ آرامش و ثبات در اقتصاد شرایط رو به بهبودی رود.

آيا محصول جديدي را به توليدات خود اضافه كرده‌اید؟

ماشین آلات بسته بندی، سیستم‌های کنترلی حرارتی و برودتی، برد و چشم‌های الکترونیک صنایع بسته‌بندی، برد پکیج و همچنین طراحی و ساخت بردهای الکترونیک طبق سفارش از جمله خدمات و محصولات جدید ما محسوب می‌شود.

از ویژگی های فنی تولیدهای جدید خود بگویید.

الف) شیرآلات گیوتین (چاقویی) : این شیر آلات مناسب برای صنایع کاغذ و مقوا، مواد غلیظ، قند و شکر است.

ب)ماشین آلات بسته‌بندی، ترموفرم فول مکانیک، سیستم رباتیک هوشمند: افتخار ما این است که تنها تولید کننده این ماشین آلات در خاورمیانه هستیم.

عمر بسیار طولانی، ضایعات کمتر و قیمت تمام شده پایین محصول نهایی از جمله ویژگی های بارز این شیرآلات است.

ج) طراحی و ساخت انواع برد الکترونیک طبق سفارش: می‌توان گفت با این فعالیت اضافه شده به شرکت، تمامی نیازهای صنعت کشور در زمینه مدارهای کنترل الکترونیکی و به طور کلی سیستم کنترل صنعتی برطرف شده و گامی بزرگ به سوی خودکفایی ملی برداشته‌ایم.

به عنوان يك توليدكننده چه ضوابط و شرايطي براي موفقيت در توليد را الزامي می دانید؟

تعهد و تخصص در انجام کارها، شناخت بازار، ارتباط دو طرفه با مشتریان، کسب رضایت مشتریان و تبلیغات موثر

مهمترين مشكلات شما براي توليد به كدام بخش مربوط بوده است؟

با توجه به نوسان قیمت‌ها در کشور، تولیدکنندگان با استرس و ریسک بسیار زیاد اقدام به تولید می‌کنند. از سوی دیگر تقاضای ماشین آلات، شیرآلات، و سیستم‌های کنترل صنعتی رو به کاهش رفته است.

چه انتظاري از مسوولان مربوطه داريد؟

با حمایت از تولیدات داخلی و تقویت حس شجاعت در بازار، موجبات پیشرفت کشور را فراهم سازند به عنوان مثال دولت می‌تواند با اعطای وام با درصد کم، مصاحبه با تولیدکنندگان داخلی، معرفی تولیدکنندگان به مردم، فرهنگ سازی در راستای حمایت از تولید ملی به جای خرید کالای خارجی و … از تولیدکنندگان حمایت کند.

اهداف شركت و تولیدات احتمالی جدید را براي سال آینده ترسيم كنيد.

هدف اصلی شرکت، معرفی محصولات به بازارهای داخلی و خارجی است که امید می‌رود ایرانیان عزیز محصولات ملی را حمایت کرده و موجبات سرافرازی ایران را فراهم کنند.

رسانه ها چه نقشي  در معرفي و رونق فعاليت شما دارند.

با افزایش گسترده‌ی شبکه وب در کشور و جهان، ما نیز بخش اصلی تبلیغات را بر روی این شبکه متمرکز کرده‌ایم. البته لازم به ذکر است در صورت نیاز از رسانه های دیگر هم استفاده خواهیم کرد.