مهر: دبیر انجمن حمایت از برنج ایران گفت: برنج داخلی از سال آینده به‌طور کامل در بسته‌بندی و با شناسنامه و کد رهگیری عرضه می‌شود. 

جمیل علیزاده‌شایق با بیان اینکه این طرح از اول مهر امسال آغاز شده و در استان گلستان اجرایی شده است، اظهار داشت: خوشبختانه کارخانه‌داران بزرگ و بازرگانان عمده برنج داخلی از این طرح استقبال کرده‌اند که به سلامت توزیع و افزایش اعتماد مصرف‌کنندگان کمک خواهد کرد و اگر مشکلی هم پیش آید می‌توان کنترل، بررسی و جبران کرد.

وی اظهار داشت: این طرح باعث می‌شود از عرضه فله‌ای و غیرقابل تایید برنج داخلی در پشت وانت‌ها و در حاشیه شهرها به‌ویژه شهرهای شمالی پرهیز شود و امیدواریم همزمان طرح‌های توسعه علمی و مکانیزاسیون زراعت برنج با هدف کاهش هزینه تمام شده تولید هم اجرایی شود.

علیزاده‌شایق گفت: هزینه تمام شده بسته‌بندی و ارایه کد رهگیری در مقایسه با قیمت تمام شده تولید برنج اندک است و با این طرح و دیگر طرح‌های عمرانی و توسعه‌ای می‌توانیم جایگاه برنج داخلی را در سبد خانوارها تثبیت کنیم.

وی افزود: این اطمینان را داریم که شهروندان از برنج داخلی به خوبی استقبال می‌کنند اما درباره کیفیت و خلوص برنج فله‌ای تضمین نمی‌دهیم و امیدواریم فرهنگ‌سازی خوبی هم در این زمینه شود.

دبیر انجمن حمایت از برنج کشور گفت: ما بر اجرای این طرح‌ها نظارت می‌کنیم اما کافی نیست و باید نهادهای دیگر هم به وظایف خود عمل کنند.