ایرنا: مدیرجهاد کشاورزی گیلانغرب گفت: هم اکنون دو واحد بسته بندی بذور اصلاح شده با ظرفیت هشت هزار تن در این شهرستان در دست بهره برداری است.نصرت الله فلاحی اعتبار هزینه شده برای اجرای این طرح ها را 12 میلیارد ریال ذکر کرد.

وی افزود: با هدف فراهم کردن امکانات مناسب برای کشاورزان دو واحد بوجاری نیز با ظرفیت 10 هزار تن برای تامین بذور خود مصرفی کشاورزان گیلانغرب فعال و در دست بهره بردای است.
وی اظهار داشت: در سال زراعی جاری 26 هزار هکتار از اراضی کشاورزی گیلانغرب زیرکشت گندم و جو رفته است.مدیر جهاد کشاورزی گیلانغرب پیش بینی کرد تا در سال زراعی جاری از اراضی سطح زیرکشت، 60 هزار تن گندم برداشت شود.
فلاحی تصریح کرد: این در حالی است که در سال گذشته 45 هزار تن گندم از اراضی سطح زیرکشت این محصول در گیلانغرب برداشت شده بود.
وی علت اصلی افزایش برداشت گندم در سال زراعی جاری را بارش های مناسب پاییزی و همچنین نظارت مستمر کارشناسان کشاورزی اعلام کرد.
وی به کشاورزان توصیه کرد تا برای کشت محصول، از بذور اصلاح و ضدعفونی شده که از کیفیت مناسبی نیز برخوردار بوده وعاری از علف های هرز است استفاده کنند.
وی همچنین از اختصاص 35 درصد اراضی از کشاورزی گیلانغرب در سال زراعی جاری برای کشت کلزا، صیفی جات، نخود و انواع دیگر محصولات کشاورزی خبر داد و گفت: سالانه 113هزار تن انواع محصولات کشاورزی از 40 هزار هکتار اراضی شهرستان گیلانغرب تولید و برداشت می شود.