ایرنا: معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت ، معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت: عرضه گوشت مرغ و قطعات مرغ بدون بسته بندی یا بسته بندی غیرمجاز بر خلاف ضوابط و مقررات بهداشتی بوده و ممنوع است.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی، اسماعیل عطاپور با اشاره به اینکه از ابتدای ماه مبارک رمضان نظارت بیشتری بر فروشندگان مواد پروتئینی به ویژه مرغ و تخم مرغ فروشان صورت می گیرد ، افزود: مرغ فروشی ها ملزم به عرضه مرغ و قطعات مرغی در بسته بندی های بهداشتی و مجاز هستند.

وی تاکید کرد: بازرسان این معاونت ضمن تشدید اقدامات نظارتی در این خصوص با متخلفان برابر مقررات برخورد قانونی لازم را اعمال خواهند کرد.
عطاپور همچنین از پایش و رصد مستمر روزانه بازار تخم مرغ خبر داد و اضافه کرد: با اقدامات صورت گرفته طی روزهای اخیر شاهد روند کاهشی قیمت تخم مرغ در استان بوده ایم.

وی اظهارکرد: برای 6 ماهه اول سال ، قیمت مصوب تخم مرغ حداکثر 38 هزار ریال درب کارخانه و 42 هزار ریال در سطح عرضه تعیین شده است.
معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان از شهروندان خواست در صورت مشاهده تخلفات صنفی و اجحاف در حق مصرف کنندگان موضوع را از طریق ستاد خبری 124 اطلاع رسانی کنند.