هنر بسته بندی: محمدرضا هزاره مدیر عامل شرکت آتلانتای خاورمیانه، واردکننده ماشین آلات بسته بندی اروپایی است که از ابتدا تا انتهای خط تولید مایعات را  در بر می گیرد. او در گفت و گو با هنر بسته بندی از وضعیت و ارتباط بسته بندی کشور با اقتصاد فعلی ایران گفت.

بسته بندی, محمدرضا هزاره مدیر عامل شرکت آتلانتای خاورمیانه, ماشین آلات بسته بندی اروپایی, خط تولید مایعات, واردات ماشین آلات بسته بندی اروپایی, ماشین آلات استرچ پالت آتلانتا, کیفیت بسته بندی, استانداردهای جهانی, صنعت بسته بندی,

 

 لطفا خود را با ذکر مسوولیت  معرفی فرمایید؟

محمدرضا هزاره مدیر عامل شرکت آتلانتای خاورمیانه در زمینه واردات و فروش ماشین آلات بسته بندی هستم.

 فعالیت های شرکت در چه زمینه هایی است؟

فعالیت شرکت در زمینه واردات ماشین آلات بسته بندی اروپایی از ابتدا تا انتهای خط تولید مایعات است.

 درباره آخرین محصول ارایه شده توسط شرکت، توضیحاتی بفرمایید.

آخرین محصول ارایه شده توسط شرکت، ماشین آلات استرچ پالت آتلانتا است که با کیفیت بالا و همچنین هزینه تعمیر و نگهداری بسیار پایین  و قیمت مناسب، در حال حاضر پرفروش ترین برند دستگاه استرچ پالت در اروپا بوده که این شرکت موفق به کسب نمایندگی خاورمیانه این برند شده است.

 جدی ترین مسایل پیش روی تولید یا تجارت شما چیست؟

در این تجارت همانند بقیه اصناف، نوسانات قیمت ارز و همچنین وجود تحریم ها از جمله بزرگترین مسایل پیش رو بوده که البته توافقات اخیر امیدی تازه به بازار تولید، واردات و صادرات بخشیده که امید است دست کم شاهد ثبات بیشتری در بازار داخلی باشیم.

 آیا پیشنهادی برای بهبود اوضاع کسب و کار در صنعت بسته بندی دارید؟

اولین موضوع پیش روی این صنعت اهمیت دادن و پرداختن به کیفیت بسته بندی محصولات و تاثیر مستقیم آن در فروش محصولات و رشد شرکت ها است. همان طور که در اطلاع دارید در دنیای امروز، اهمیت بسته بندی برابر با اهمیت کیفیت محصول در نظر گرفته می شود. همچنین پیوستن به بازار جهانی ، سهولت واردات و صادرات کمکی سازنده به این صنعت در بازار داخلی خواهد کرد.

 به نظر شما در حال حاضر صادرات چگونه می تواند به وضعیت اقتصادی شرکت ها کمک کند؟

بدیهی است که صادرات باعث رشد اقتصادی شرکت ها و در نهایت اقتصاد کشور خواهد شد. اما پیش از آن لازم به یادآوری است که موفقیت در صادرات جدای از کیفیت محصول نیازمند کیفیت بسته بندی متناسب با استانداردهای جهانی است.

 وضعیت فعلی صنعت بسته بندی ایران در مقایسه با کشورهایی همچون چین یا ترکیه را چگونه ارزیابی می کنید؟

صنعت بسته بندی در این کشورها با توجه به حجم صادرات و فروش آن ها در سطح جهان به نسبت ایران در سطح بالاتری قرار دارد و یکی از دلایل مهم آن، توجه این کشورها به اهمیت بسته بندی و توجه به نیاز مشتری بوده است.

 عملکرد شرکت را در سال گذشته چگونه ارزیابی می کنید ؟ لطفا به طور کامل توضیح دهید.

با وجود شرایط اقتصادی سال های اخیر، عملکرد شرکت در سالی که گذشت به یاری خدا قابل قبول بود که بارزترین دلیل آن همکاری گروهی کل اعضای شرکت، تلاش مستمر و پیگیرانه برای رسیدن به اهداف و رویکردهاست.جای امیدواری است که با توجه به شرایط اقتصادی اخیر، صنعت بسته بندی برای رشد و بهبود گام های مثبتی برمی دارد.

 با توجه به توافق احتمالی هسته ای و برداشتن تحریم ها در سال جاری ، دورنمای تولید در این بخش را چگونه پیش بینی می کنید؟

البته کمی زود است که در رابطه با تاثیر آن در سال جاری سخن بگوییم چراکه برداشتن تحریم ها بیش از یکسال به طول خواهد انجامید. اما بازگشت ما به بازار جهانی و سهولت در واردات و صادرات کمک بزرگی به خارج شدن از شرایط فعلی خواهد کرد که منجر به افزایش تولید و رشد اقتصادی خواهد شد.