هنر بسته بندی/ Gulfood Manufacturing Report 2014: یکی از محصولاتی که در زمینه سیستم‌های ردیابی محصول عرضه شده و بسیار جالب می نمود Arvento Mobile Systems بود. این سیستم برای ردیابی کامیون‌های حمل و شرایط نگهداری محصولات در مسیر طراحی شده بود.

 

عادت‌های بد رانندگی همانند بی‌باری غیرضروری موتور، گاز دادن یا ترمز کردن‌های بی‌مورد یا سرعت‌های غیرمجاز ممکن است باعث فرسودگی وسیله نقلیه شود. بررسی این موضوعات و رفع آنها در کاهش هزینه‌های نگهداری این وسیله موثر است، در مصرف سوخت صرفه‌جویی می‌کند، کنترل کاملی بر راننده دارد و حتی در موارد گم شدن، کمک شایانی می‌کند. باعث اصلاح عادت های بد راننده و تشویق او به رعایت قوانین می‌شود و این یعنی کاهش تصادفات. Arvento از معدود شرکت‌هایی است که تجهیزات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری را به‌طور همزمان در اختیار مصرف‌کنندگان می‌گذارد.

روش کار بدین شکل است که ابزار متحرک اطلاعات بر روی خودرو نصب می‌شود و اطلاعات خود را از ماهواره GPS و اطلاعات دورسنجی و از طریق شبکه GSM/GPRS به مرکز کنترل و از آنجا به وسیله اینترنت به مشتری ارسال می‌کند.

اطلاعات از طریق کامپیوتر و گوشی‌های همراه قابل دریافت است. این اطلاعات شامل درجات مختلف حرارت وسیله نقلیه، هشدارها و پیام‌های اضطراری وسیله نقلیه، هشدارهای آنی درخصوص باز یا بسته بودن درب خودرو، قابلیت مداخله از راه دور بر روی خودرو، اطلاعات وسیله نقلیه و راننده، امکان ارتباط صدایی و جابه‌جایی پیام‌های متنی و… می‌شود. این وسیله به‌خصوص در این روزها که موضوع چگونگی نگهداری موادغذایی در مراحل حمل‌ونقل برای تخمین میزان سلامت آنها بسیار مهم شده است می‌تواند کارایی بالایی داشته باشد.

arvento.com