سیدحسین صابری در جلسه کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان افزود: علاوه بر این افزایش کیفیت کالا، مناسب‌سازی وضعیت حمل‌ونقل کالا، تولید با کیفیت و بازاریابی محصولات از جمله عوامل رشد صادرات بوده و باید گام‌های موثری در این راستا برداشته شود.

وی یکی از ابزارهای تحقق شعار تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی امسال را ایجاد انگیزه در سرمایه‌گذاران و توسعه صادرات عنوان کرد و یادآور شد: ارتقای کیفیت و بسته‌بندی مناسب تولیدات در توسعه صادرات استان موثر است.

استاندار اردبیل از تشکیل کمیته توسعه صادرات کالاها و خدمات دانش بنیان در استان خبر داد و اضافه کرد: این کمیته به منظور حمایت از سرمایه‌گذاران و ارتقای کیفیت تولیدات و در راستای معرفی محصولات تولیدی استان و افزایش کیفی این محصولات در زمینه صادرات راه‌اندازی شده است.

وی با تاکید بر بر اطلاع‌رسانی توانمندی‌های داخلی و خارجی استان و شناسایی بازار هدف که در امر توسعه صادرات نقش بسزایی دارد، متذکر شد: از توانمندی‌ها و پتانسیل‌های بالفعل و بالقوه‌ای که در استان وجود دارد باید به نحو مطلوب استفاده کرد تا شاهد گسترش و افزایش تولید و صادرات توام با کیفیت بالا باشیم.

مهر: استاندار اردبیل با اشاره به عدم رشد صنایع تبدیلی در استان، مهمترین مشکل در عدم توسعه صادرات غیرنفتی این استان را ضعف صنایع بسته‌بندی و بازاریابی عنوان کرد.