ایرنا: شبکه خبری دویچه وله گزارش داد: بخش بزرگی از پسماندهای پلاستیکی آلمان بار دیگر به ظروف و بسته‌بندی‌های جدید تبدیل می‌شود؛ البته تا زمانی که قیمت نفت بالا بود، این صنعت مقرون به صرفه بود اما اینک که بهای نفت پایین رفته، وضع فرق می‌کند.

 

بازیافت در آلمان, شرکت‌های بازیافت در آلمان, پسماندهای پلاستیکی, کیسه‌های پلاستیکی, بازیافت پلاستیک, بسته‌بندی‌های پلاستیکی

دویچه وله در ادامه گزارش خود آورده است: کاهش بهای نفت، شرکت‌های بازیافت در آلمان را زیر فشار گذاشته است. آنها اینک به سختی می‌توانند حاصل بازیافت خود از پسماندهای پلاستیکی مانده از ظروف و کیسه‌های پلاستیکی را با قیمتی مقرون به صرفه به شرکت‌های تولید‌کننده مواد مصنوعی بفروشند. پتر کورت، رییس صنعت بازیافت آلمان از کسادی بازار برای شرکت‌های بازیافت سخن گفته و افزوده که هرچه می‌گذرد مشتری‌های محصولات این شرکت‌ها نیز کمتر می‌شوند.

به گفته او، زمانی که قیمت هر بشکه نفت حدود 30 دلار است تولید مواد مصنوعی جدید از نفت به مراتب ارزان‌تر تمام می‌شود. در حالی که اگر بخواهیم مواد مصنوعی تازه را از مواد حاصل از بازیافت پلاستیک تولید کنیم و نه با استفاده از نفت، تنها زمانی این کار مقرون به صرفه خواهد بود که قیمت هر بشکه نفت حدود 45 دلار باشد.

اتحادیه صنعت بازیافت آلمان می‌گوید؛ با این حال این صنعت همچنان به قوت خود باقی خواهد ماند و 36درصد بسته‌بندی‌های پلاستیکی با تغییراتی اندک دوباره قابل استفاده خواهند بود. باقیمانده پسماند پلاستیکی نیز سوازنده شده و به مصرف تولید برق و گرما می‌رسند.

www.irna.ir