هنر بسته بندی: ورود  کالاهای بی کیفیت چینی و محصولات قاچاق جدی ترین مسایل پیش روی تولید یا تجارت شرکت های داخلی  به شمار  می رود.

مدیر عامل شرکت آباد گران صنعت البرز ( روگا تکنولوژی) ضمن بیان این مطلب به خبرنگار ماهنامه هنر بسته بندی گفت: فعالیت های  این شرکت در زمینه های تهیه ، تولید ماشین آلات و قطعات و ملزومات اتوماسیون حرفه ای صنعت چاپ و بسته بندی و تولید فیلم ، نایلون و نساجی است.

داریوش دانش مرام به آخرین محصول ارایه شده توسط شرکتش اشاره کرد و افزود: همکاران من برای نخستین بار در ایران، موفق به تولید داخلی میکرو کنترلرهای کشش، کنترل لبه و سنسورهای لبه خوان اولترا سونیک و اینفرارد منطبق با آخرین استانداردهای روز اروپا شدند تا جایی که این تولیدات، بومی سازی شده و به واردات نیازی نیست.

وی حمایت از تولید کننده داخلی ، برقراری تعرفه های گمرکی مناسب  برای جلوگیری از واردات کالاهای مشابه داخلی و تعیین سطح استانداردکیفی برای واردات را برای بهبود اوضاع کسب و کار در صنعت بسته بندی ضروری و لازم دانست و اظهار داشت: در حال حاضر صادرات کالاهای تولید کنندگان داخلی و ورود ارز ناشی از صادرات به کشور می تواند نقش کاملا روشن و موثری برای درآمدزایی صنعت مذکور داشته باشد که این موضوع نیاز به هیچ توضیح و توصیفی ندارد و کاملا روشن و واضح است.

وی، پالایش بنگاه های واسطه ای که درآمدهایی چندین برابر نسبت به تولید کننده ها دارند را بهترین راهکار برای برون رفت از رکود اقتصادی فعلی برشمرد و ادامه داد: صنعت چاپ و بسته بندی ایران با ایجاد برنامه ها و راهکارهای کنترلی جدی از نظر کیفی، بهداشتی و همچنین حمایت دستگاه های ذیربط به راحتی قادر است با کشورهایی مانند چین و ترکیه رقابت کند.

وی گفت : ورود کالاهای قاچاق از مبادی غیر گمرکی ، عدم نظارت کامل بر کیفیت کالاهای ورودی و پایین بودن تعرفه واردات کالاها و ماشین آلات چاپ و بسته بندی ( البته در مواردی که نیاز صنعت قابل تامین  از منابع داخلی باشد) یکی از دغدغه های تولید کنندگان داخلی است.

دانش مرام در پایان ضمن قدردانی از نشریات تخصصی به ویژه هنر بسته بندی به دلیل اطلاع رسانی، انتقال اخبار و تحولات به روز به فعالان این صنعت افزود: امیدواریم با حمایت مسوولان مربوطه ، آینده ای خوب در انتظار تولید کنندگان باشد.