هنر بسته بندی: هالی ترنر، دختر سیزده ساله‌ای است که چند روز پیش، از ایالت کارولینای شمالی به دادگاه شکایت کرد؛ به خاطر آسیب رساندن به محیط زیست و انتشار گازهای گلخانه‌ای که به گرمایش زمین می‌انجامد.

 

حضور یک دختر سیزده ساله در دادگاه که با وکلای خود در پی‌اثبات حقوق نسل جدید است، در رسانه‌ها بازتاب عمده‌ای پیدا کرد. جمعی از استادهای دانشکده حقوق دانشگاه دوک در روند ثبت پرونده و دفاع در دادگاه به هالی کمک کردند. او در اتاق دادگاه با خبرنگار صحبت می‌کند و می‌گوید که کلاس سوم یا چهارم بود که درباره‌ی محیط زیست و آلاینده‌ها اطلاع پیدا کرد. او می‌گوید که تعجب کرده که چه طور مردم از کنار چنین حقایق آزاردهنده‌ای به سادگی عبور می‌کنند.
او با رییسان شرکت‌های بزرگ آلاینده دیدار کرد و از آن‌ها خواست که سطح آزادسازیِ کربن آلاینده در هوا را پایین بیاورند. آن‌ها نپذیرفتند و دلیل آوردند که آزادسازی این مقدار آلاینده ایراد قانونی ندارد. این شد که او از خودِ ایالت شکایت کرد. رییس دادگاه اعلام کرد که به زودی نتیجه را اعلام خواهد کرد. او یک وبلاگ پرخواننده دارد و همچنین یکی از اعضای سازمان مردم‌نهاد «نوجوانان در برابر گرمایش زمین» است. سازمانی که معتقد است نسل تازه جوانان و نوجوانان می‌توانند رهبران آینده برای دفاع از محیط زیست باشند. هالی ترنر می گوید: «تا وقتی خطر هست، مبارزه من برای محیط زیست هم ادامه خواهد داشت.»