ایرنا: فرمانده انتظامی دزفول از شناسایی یک کارگاه بسته بندی برنج فاسد و تاریخ مصرف گذشته در این شهرستان خبر داد و گفت:در این کارگاه برنج های فاسد و غیر قابل مصرف در کیسه های 10 کیلوگرمی به عنوان برنج خارجی مرغوب و درجه یک با برندهای معروف بسته بندی می شد.

 

کارگاه بسته بندی برنج, برنج خارجی مرغوب, برندهای معروف بسته بندی, بسته بندی, سرهنگ علی الهامی, کیسه های برنج, پودر شوینده در پاکت, کارتن بسته بندی, نشان استاندارد

سرهنگ علی الهامی در حاشیه شناسایی و پلمب این کارگاه غیر مجاز گفت:در این کارگاه از سوی ماموران این نیرو شناسایی شد برنج های فاسد و تاریخ مصرف گذشته در کیسه های تاریخ دار جدید به عنوان برنج خارجی به شکلی زیبا بسته بندی شده و به بازار عرضه می شد.
وی اظهار کرد:برنج های نگهداری شده در این انبار واقع در پارکینگ یک خانه مسکونی 
تارخ مصرف آنها 2015 میلادی به پایان رسیده بود که افراد شاغل در این کارگاه برنج فاسد را با برنج های درجه 2 و 3 خارجی مخلوط کرده و مجددا در کیسه های تاریخ دار جعلی بسته بندی می کردند.
فرمانده انتظامی دزفول با بیان اینکه بازرسان بهداشتی ، اداره تعزیرات حکومتی و نیز اداره صنعت ، معدن و تجارت دزفول آلودگی و فاسد بودن این برنج ها را تائید کرده اند افزود:برنج های فاسد پس از مخلوط شدن با برنج های نامرغوب درجه 2 و 3 در کیسه های 10 کیلوگرمی با تاریخ تولید 2016 و تاریخ مصرف 2018 راهی بازار می شد ضمن اینکه بر روی کیسه های برنج شماره پروانه بهداشتی جعلی نیز درج می شد.
وی مقدار برنج فاسد ، نامرغوب و قاچاق کشف شده از این انبار را 30 تن به ارزش یک میلیارد و 200 میلیون ریال عنوان کرد و گفت:کارگاه مذکور با حضور مقام قضایی پلمب شده و در این رابطه سه نفر دستگیر شدند.
سرهنگ الهامی با تاکید بر غیر بهداشتی بودن برنج های کشف شده در این انبار گفت: در این کارگاه به شکلی کاملا غیر بهداشتی و بر روی زمین برنج های فاسد با برنج نامرغوب مخلوط و بسته بندی می شد به طوریکه در این انبار موش و گربه نیز مشاهده شد. ماموران انتظامی دزفول  نیز از یک انبار بزرگ قاچاق در این شهرستان مقدار 278 تن برنج به ارزش بیش از 11 میلیارد ریال کشف کردند. همچنین از یک منزل مسکونی در دزفول مقدار 2 تن پودر شوینده تقلبی کشف شد. در این کارگاه خانگی پودر شوینده در پاکت و کارتن بسته بندی شده و با جعل نشان استاندارد در بازار استان خوزستان عرضه می شد.

www.irna.ir