علی بهره‌مند در گفتگوی اختصاصی باخبرنگار خبرگزاری صداوسیما با اشاره به اینکه مردم نباید زولبیا و بامیه فله‌ای خریداری کنند افزود: زولبیا و بامیه باید در محل تولید بصورت بهداشتی بسته بندی شده و در واحد‌های صنفی عرضه شود. وی با بیان اینکه مردم از خرید زولبیا و بامیه در واحد‌های متفرقه و بدون مجوز قنادی پرهیز کنند گفت: با شروع ماه مبارک رمضان برخی واحد‌های عرضه کننده نان صنعتی اقدام به فروش زولبیا و بامیه می‌کنند که متاسفانه نظارتی بر آن‌ها وجود ندارد.

 

 

 

رئیس اتحادیه قنادان با اشاره به فروش اینترنتی زولبیا و بامیه به دلیل بیماری کرونا گفت: مردم می‌توانند با مراجعه به سایت؛ قناد بازار؛ زولبیا و بامیه باکیفیت را از واحد‌های دارای مجوز که در این سایت ثبت نام کرده اند خریداری کنند. بهره‌مند با اشاره به تقویت بازرسی در واحد‌های صنفی گفت: علاوه بر دو برابر شدن تعداد بازرسان در واحد‌های قنادی برای رصد فعالیت این واحد‌ها، از امروز بازرسی مشترک با وزارت بهداشت، اصناف و اتحادیه در واحد‌های قنادی آغاز می‌شود و واحد‌های متخلف به تعزیرات معرفی می‌شوند.
وی ادامه داد: قیمت زولبیا و بامیه طبق مصوبه تنظیم بازار برای واحد‌های درجه یک، کیلویی ۲۴ هزار تومان و برای واحد‌های درجه دو کیلویی ۲۰ هزار تومان عرضه می‌شود. رئیس اتحادیه قنادان با اشاره به اینکه مشتریان در زمان خرید اینترنتی زولبیا و بامیه باید از واحد صنفی مورد نظر مجوز رسمی را مطالبه کنند افزود: واحد‌های تولید کننده و صنفی موظف به ضدعفونی کردن واحد و استفاده از ماسک و لباس کاری هستند.