مدیرکل دامپزشکی استان زنجان گفت: امکان آلوده شدن بسته‌بندی گوشت به ویروس کرونا هنگام حمل و نقل و عرضه وجود دارد که با شستن با آب جوش یا مواد ضدعفونی‌کننده از بین می‌رود. محمدباقر حاج‌کاظمی با بیان اینکه گوشت عاری از آلودگی به کروناویروس بوده و نگرانی از این بابت وجود ندارد، اظهار کرد: امکان آلوده شدن بسته‌بندی گوشت به ویروس کرونا هنگام حمل و نقل و عرضه وجود دارد که می‌توان آن را در منزل با استفاده از مواد ضدعفونیکننده یا ریختن آب جوش بر روی بسته‌بندی که بهترین ضدعفونیکننده است، گندزدایی کرد؛ زیرا آب جوش می‌تواند در عرض مدت زمان کوتاهی بسیاری از آلودگی‌ها را از بین ببرد.

 

 

 

وی با تاکید بر لزوم رعایت نکات و توصیه‌های بهداشتی در ایام کرونایی، افزود: مردم در هنگام خرید مرغ، اقدام به خارج کردن از بسته‌بندی و قطعه‌سازی آن در محل خرید نکنند؛ زیرا رفت‌وآمد مردم به محل‌های عرضه بالا بوده و امکان دارد لوازم استفاده شده به ویروس کرونا آلوده باشند و محیط نیز آلوده شود؛ پس بهتر است شهروندان زنجانی قطعه‌قطعه کردن مرغ را در منزل با رعایت نکات بهداشتی انجام دهند.

 

این مسئول با بیان اینکه در شرایط کنونی به مردم زنجان توصیه می‌شود مرغ، تخم‌مرغ، ماهی و گوشت را حتما به‌صورت بسته‌بندی تهیه کرده و استفاده کنند، تصریح کرد: در کشتارگاه‌ها و کارخانجات استان همه نکات بهداشتی و ایمنی برای قطعه‌بندی و بسته‌بندی رعایت می‌شود تا احتمال انتقال آلودگی به‌صورت مکانیکی از کارگران آلوده به گوشت وجود نداشته باشد.

 

مدیرکل دامپزشکی استان با بیان اینکه شهروندان زنجانی در صورت مشاهده رعایت نکردن نکات و پروتکل‌های بهداشتی توسط مغازه‌داران و فروشندگان حتما به آنان تذکر دهند، خاطرنشان کرد: در صورت رعایت نکردن موارد بهداشتی توسط فروشندگان از این مراکز خرید نکنند و هرگونه تخلف را با شماره تلفن ۱۵۱۲ برای رسیدگی اطلاع دهند.