باشگاه خبرنگاران جوان: قائم مقام مدیریت محیط زیست شهرداری تهران گفت: حذف نایلکس از میادین میوه و تره بار نیازمند مشارکت مردمی است. امیرحسین جعفری قائم مقام مدیریت محیط زیست شهرداری تهران در نشست خبری روز بدون نایلکس، اظهار کرد: مصوبه شورای شهر، شهرداری تهران را به عنوان مصرف کننده عمده پلاستیک موظف کرده تا مواد کم خطر و بی ضرری را جایگزین پلاستیک کند.

جعفری با تاکید بر اینکه جایگزینی مواد جدید به جای پلاستیک همکاری بین بخشی مانند وزارت بهداشت و سازمان محیط زیست را می‌طلبد، گفت: سازمان میادین میوه و تره بار برای حفاظت بیشتر از محیط زیست مواد نانو را در اولین گام جایگزین پلاستیک‌های معمولی کرده است. وی با انتقاد از عملکرد برخی از وزارتخانه‌ها مانند وزارت بهداشت گفت: این نهاد هنوز برنامه خاصی برای موضوع بسته بندی و استفاده از پلاستیک در بسته بندی‌ها ندارد.

قائم مقام مدیریت محیط زیست شهرداری تهران گفت: وزارت بهداشت هنوز استفاده از پلاستیک‌های مضر و سمی را برای بسته بندی نان و انواع تولیدات خوراکی ممنوع نکرده و همچنان این فرآیند ادامه دارد. جعفری با اشاره به اهمیت مشارکت مردم برای کاهش استفاده از کیسه‌های نایلونی افزود: وظیفه شهرداری و سازمان میادین میوه و تره بار اطلاع رسانی و هشدار در خصوص مضرات استفاده از این محصولات شیمیایی است.