صدا و سیما: معاون بازرگانی داخلی وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت:­ صنعت چاپ و بسته بندی­ با مشکلات متعددی مواجه است که­ با تشکیل کارگروه هایی با حضور صاحبان اصناف و تشکل‌های چاپ­ به مشکلاتشان رسیدگی می شود.

بسته بندی کالاهای صادراتی, صنعت چاپ و بسته بندی,

عباس قبادی  ­با بیان اینکه نوع بسته بندی در صادرات کالا اهمیت بسزایی دارد افزود: صنعت چاپ و بسته بندی یکی از صنایع پایه ای کشور است که در همه موضوعات اقتصادی، اجتماعی و حتی امنیتی از یک بروشور ساده تبلیغاتی گرفته تا کارت ملی، اسکناس و بسته بندی کالاهای صادراتی نقش دارد. وی ادامه داد: در گذشته شاهد بودیم بسیاری از محصولات ایرانی که با بسته بندی مناسب روانه بازارهای صادراتی نمی‌شدند مورد اقبال خریداران خارجی قرار نگرفتند.

قبادی گفت: صنعت چاپ و بسته بندی با بیش از 200 هزار نفر اشتغال مستقیم،­ می‌تواند در صادرات نقشی تاثیر گذار داشته باشد. قبادی با بیان اینکه ­تامین مواد اولیه و مشکلات ارزی از جمله دغدغه های فعالان اقتصادی­ است افزود: دولت معافیت‌هایی در موضوع بازگشت ارز حاصل از صادرات برای صادرکنندگان­پیش بینی کرده مبنی بر اینکه ­تا سقف یک میلیون­ یورو، صادرکننده از عرضه ارز در سامانه نیما معاف شود و­ب رای صادرات تا سه میلیون یورو­ نیز تخفیفاتی برای صادر کنندگان لحاظ ­­شده است . وی اضافه کرد: باید مسائل مشکلات را ریز تر و دقیق تر بررسی و برنامه ریزی ­کرد. قبادی ­درباره ­تهاتر کالاهای وارداتی نیز گفت: دولت مخالفتی با آن ندارد بسیاری از موضوعات قابل حل و فصل است اما برخی از مشکلات شفاف­ نیست و با سرعت منتقل نمی‌شود از این رو تصمیم های دقیقی برای آن گرفته نشده است.