هنر بسته بندی: کنفرانس بزرگ چرخه مواد غذایی همزمان با چهارمین کنفرانس زنجیره سرد محصولات دارویی در تاریخ 16 و 17 می 2017  (26 و 27 اردیبهشت 1396) در دبی برگزار می شود. این دو کنفرانس با حمایت نشریه هنر بسته‌بندی به عنوان حامی رسانه ای برگزار خواهد شد.

برپایه تحقیقات، امروز صنعت جهانی دارویی تولیدی بالغ بر 1/1 تریلیون دلار در سال را شامل می شود که تا سال 2020 رشدی 41 درصدی خواهد داشت. محصولاتی که نیاز به انبارداری در یخچال دارند نیز ارزشی در حدود 260 میلیارد دلار خواهند داشت. پیش بینی می شود که لجستیک زنجیره سرد دارویی تا 2020 به مبلغ 7/16 میلیارد دلار برسد که رشدی 8 تا 9 درصدی در سال را تجربه خواهد کرد.

در چهارمین کنفرانس زنجیره سرد دارویی مسایلی همچون چالش های قانونگذاری، آمار و نقشه راه آینده این صنعت، مسوولیت های خطوط هوایی و فرودگاه‌ها برای تامین حرارت مطلوب، وضعیت و شرایط انبارداری و …. بررسی خواهد شد.

در تحقیقی که از جانب  TechSci Reasearch  با عنوان ” پیش بینی‌ها و فرصت‌های جهانی بازار زنجیره سرد تا سال 2020″ منتشر شده ، بازار زنجیره سرد، رشد سالانه 11 درصدی از سال 2015 تا 2020 خواهد داشت. برپایه این تحقیق صنعت غذاهای فرآیند شده و صنعت داروسازی متقاضیانی رو به رشد خواهند داشت. به گزارش سازمان ملل نیاز روزافزون به غذاهای منجمد و فرآیند شده همچون گوشت، ماهی، محصولات کنسروی و غذاهای آماده که نیاز به انبارداری سرد دارند، رقمی معادل 3/1 میلیارد تن در سال خواهد بود.

کنفرانس زنجیره سرد غذایی در زمینه های زیر برگزار می شود:

نان و شیرینی جات

مواد لبنی و دسرهای سرد

میوه و سبزیجات

گوشت، ماهی و غذاهای دریایی

انواع گل

نظر به محدودیت فضا، خواهشمند است علاقمندان با مراجعه به سایت این دو کنفرانس، برای ثبت نام اقدام نمایند.